Olympiáda dětí a mládeže v Praze

Ve dnech 21. 6. – 25. 6. se v Praze konala Olympiáda dětí a mládeže. Oddíl sportovní gymnastiky zde měl své zastoupení v týmu Prahy, který nastoupil ve složení Kateřina Maříková (Bohemians), Darja Kazirevič a Laura Vláčilová (Kampa II.). Děvčata vstoupila do soutěže ve výborné formě a vybojovala stříbrné medaile.
Výrazného individuálního úspěchu dosáhla Kateřina Maříková, která se kvalifikovala do finále na všech čtyřech nářadích. Nejlépe se jí dařilo ve finále přeskoku, kde získala zlatou medaili. Předvedla zde náročný prvek tsukahara (přemet s čtvrt obratem na stůl následovaný toporným saltem vzad) a za svůj výkon obdržela jednu z nejvyšších známek ve své kategorii.
Olympiáda nabídla mladým sportovcům nejen možnost poměřit síly s nejlepšími z celé republiky, ale také jedinečnou atmosféru. Velkým přínosem byla setkání s dalšími sportovci, českými olympioniky i slavnostní zahájení za účasti prezidenta Petra Pavla.
Celý závod vyvrcholil medailovým ceremoniálem na Výstavišti, který svým provedením připomínal skutečné olympijské hry.
Děkujeme všem závodnicím za skvělou reprezentaci a gratulujeme k dosaženým úspěchům.